Πόντου 5 Μελίσσια
Τηλ.2108031202
Αγαπητοί γονείς και μαθητές του ΓΕΛ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ,

Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας για την νέα σχολική χρονιά 2022-23.

1. Θα πρέπει όλοι οι μαθητές να βρίσκονται στο σχολείο την ΔΕΥΤΕΡΑ 12/9/2022 και ώρα 10:00 π.μ. όπου θα τελεστεί ο Αγιασμός και θα δοθούν τα βιβλία. Για το λόγο αυτό θα πρέπει τα παιδιά να έχουν μαζί τους την ανάλογη τσάντα.

2. Προτρέπουμε, για λόγους προστασίας της υγείας μας, να έχει γίνει έλεγχος για COVID-19 με self-test πριν τον ερχομό του παιδιού στο σχολείο εντός των προηγούμενων 24 ωρών - (προτείνουμε το πρωί πριν έρθει στο σχολείο ο μαθητής) και εάν είναι εφικτό η θερμομέτρησή του. Σε περίπτωση θετικής ένδειξης  στο τεστ ή πυρετού, ο μαθητής θα πρέπει να παραμείνει στο σπίτι και να ακολουθηθεί η διαδικασία που προβλέπεται σε περίπτωση ασθένειας από COVID-19.

3. Σας παρακαλούμε όσοι μαθητές της Α ΛΥΚΕΙΟΥ έχουν έτοιμο το ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή υπογεγραμμένο από τον γιατρό σας) να το παραδώσουν στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής του σχολείου το συντομότερο δυνατό.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και με υγεία,