Πόντου 5 Μελίσσια
Τηλ.2108031202

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. Φ.152/ 148604/ Α5/30-11-2022 Εγκύκλιο, οι υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις που ενδιαφέρονται για να εισαχθούν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, καλούνται να αποστείλουν Αίτηση με τα απαραίτητα  δικαιολογητικά από την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου έως και την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022. σε μια από τις Επταμελείς Επιτροπές οι οποίες έχουν συγκροτηθεί σε 14 Νοσοκομεία της χώρας.

Επισημαίνουμε ότι η υποβολή της αίτησης και των δικαιολογητικών στις ανωτέρω ημερομηνίες, λόγω των ειδικών συνθηκών που διαμορφώθηκαν στα Νοσοκομεία για την αντιμετώπιση της πανδημίας (COVID-19), θα πρέπει να γίνει ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής ή ταχυμεταφορά (courier) σε μία μόνο από τις Επταμελείς Επιτροπές των Νοσοκομείων και με καταληκτική ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022. Για το σκοπό αυτό οι υποψήφιοι πρέπει να συμβουλεύονται τα στοιχεία ταχυδρομικής αποστολής από τον συνημμένο στην εγκύκλιο πίνακα και εκτός από την ακριβή διεύθυνση του Νοσοκομείου που θα επιλέξουν, θα πρέπει αναφέρουν  την ένδειξη «Για την Επταμελή Επιτροπή Εξέτασης δικαιολογητικών υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις».

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

ΑΙΤΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές του ΓΕΛ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ,

Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας για την νέα σχολική χρονιά 2022-23.

1. Θα πρέπει όλοι οι μαθητές να βρίσκονται στο σχολείο την ΔΕΥΤΕΡΑ 12/9/2022 και ώρα 10:00 π.μ. όπου θα τελεστεί ο Αγιασμός και θα δοθούν τα βιβλία. Για το λόγο αυτό θα πρέπει τα παιδιά να έχουν μαζί τους την ανάλογη τσάντα.

2. Προτρέπουμε, για λόγους προστασίας της υγείας μας, να έχει γίνει έλεγχος για COVID-19 με self-test πριν τον ερχομό του παιδιού στο σχολείο εντός των προηγούμενων 24 ωρών - (προτείνουμε το πρωί πριν έρθει στο σχολείο ο μαθητής) και εάν είναι εφικτό η θερμομέτρησή του. Σε περίπτωση θετικής ένδειξης  στο τεστ ή πυρετού, ο μαθητής θα πρέπει να παραμείνει στο σπίτι και να ακολουθηθεί η διαδικασία που προβλέπεται σε περίπτωση ασθένειας από COVID-19.

3. Σας παρακαλούμε όσοι μαθητές της Α ΛΥΚΕΙΟΥ έχουν έτοιμο το ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή υπογεγραμμένο από τον γιατρό σας) να το παραδώσουν στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής του σχολείου το συντομότερο δυνατό.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και με υγεία,

Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματικές προκηρύξεις διαγωνισμών για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας και στις Στρατιωτικές Σχολές, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο

ΣΧΟΛΕΣ  ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ 2022

ΣΧΟΛΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ